WAŻNA INFORMACJA: Komunikat dotyczący Nagród Starosty – Magnolie Powiatu Opolskiego***Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Od 10.05.2021 r. darmowe porady prawne w powiecie opolskim są udzielane w punktach stacjonarnie jak i zdalnie***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Przypominamy o wydłużeniu czasu na rejestrację

Czas na rejestrację samochodu sprowadzonego z terytorium Unii Europejskiej oraz zgłoszenie zbycia albo nabycia samochodu został wydłużony z 30 do 60 dni.

Przypomnijmy, że zgodnie z Prawem o ruchu drogowym właściciel pojazdu zarejestrowanego ma obowiązek zawiadomić starostę w terminie nieprzekraczającym 30 dni o nabyciu lub zbyciu pojazdu oraz zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym. Ponadto właściciel pojazdu, niebędącego nowym pojazdem, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Polski w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia. Od 1 lipca powyższe terminy wydłużono z 30 do 60 dni. To nie pierwsza taka sytuacja. Poprzednie wydłużenie tych terminów ustawą covidową obowiązywało od 1 marca 2020 roku do 31 grudnia 2020 roku.

Za brak realizacji obowiązku w terminie, właścicielowi pojazdu grozi kara od 200 do nawet 1000 zł.