×
×

Przypominamy o wydłużeniu terminu na rejestrację

od Na zgłoszenie zbycia i nabycia mamy 60 dni (a nie jak obecnie 30) – tak wynika z przygotowanej nowelizacji ustawy „covidowej”. Wydłużenie terminu ma zapobiec kolejką jakie tworzą się w wydziałach komunikacji, przez co może dochodzić do transmisji wirusa, a także usprawnić prace urzędów.

Termin 60-dniowy wynika z projektu nowelizacji ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Projekt został przyjęty przez Radę Ministrów.

Nowe zasady obowiązywać będą kierowców chcących zarejestrować nowy samochód, używany samochód z zagranicy lub przerejestrować używany samochód kupiony w Polsce.

Obecnie, od 1 stycznia 2021 r. właścicieli pojazdów obowiązuje termin 30 dni. Przypominamy, że zgodnie z art. 78 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym, na „spóźnialskich”, którzy nie zgłosili zbycia albo nabycia pojazdu, starosta lub prezydent miasta nakłada karę pieniężną w wysokości od 200 zł do 1 000 zł.