×
×

Młodzież na wakacjach, my remontujemy

Korzystając z nieobecności uczniów remontowany jest internat prowadzonego przez Powiat Opolski Zespołu Szkół w Tułowicach. Jest to kolejny etap tej inwestycji, którą zarówno ze względów logistycznych jak i trzeba było podzielić. Z internatu korzysta blisko 140 uczniów.

Budynek znajduje się w rejestrze zabytków. - Co oznacza, że prowadzenie jakichkolwiek prac jest bardziej wymagające i kosztowne, a do ich prowadzenia trzeba się przygotować zupełnie inaczej niż w przypadku "zwykłego" obiektu - mówi starosta Henryk Lakwa. Zależało nam od dawna na poprawie warunków w internacie, który dla uczniów spoza naszego powiatu jest drugim domem i mam nadzieję, że kompleksowy remont plus wymiana wyposażenia dadzą taki właśnie efekt. Uczniowie będą to mogli ocenić po wakacjach - dodaje starosta. 

- To już ostatni etap kompleksowego remontu internatu,  podczas którego remontujemy sale sypialne, łazienki, korytarze, co posłuży poprawieniu standardu pobytu w internacie naszych wychowanków - mówi Adam Sinicki, dyrektor ZS w Tułowicach. - Zgodnie z umową, zakończenie remontu jest zaplanowane na połowę sierpnia.

Koszt inwestycji to około 400 tysięcy złotych i jest finansowany w całości z budżetu Powiatu Opolskiego.

tul3.jpegtul4.jpegtul5.jpegtul6.jpegtul7.jpegtul9.jpegtul8.jpeg