×
×

ZS w Niemodlinie będzie mieć nowe boisko!

wizual1.jpeg

2 297 318,34 zł  kosztować będzie modernizacja boiska szkolnego, terenów zielonych oraz wjazdu przy Zespole Szkół w Niemodlinie. Pieniądze pochodzą  w całości z budżetu powiatu, który prowadzi tę szkołę.

– Dyrekcja zespołu szkół podpisała już umowę z wykonawcą – informuje starosta opolski Henryk Lakwa. – Obejmuje ona remont i modernizację wjazdu do szkoły ale przede wszystkim boiska przyszkolnego. Powstanie boisko lekkoatletyczne w całości sfinansowane przez powiat opolski. Do dyspozycji uczniów będzie 200 metrów bieżni okrężnej 80 m bieżni prostej, boiska do gier zespołowych: piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki.
Uczniowie będą mieli możliwość podczas lekcji wf uczyć się gry w tenisa na profesjonalnym korcie. Do dyspozycji młodzieży będzie również boisko do badmintona czy skocznia do skoku w dal.  Jak będzie wyglądać boisko po metamorfozie przedstawia wizualizacji, więcej wizualizacji znajdziecie m.in. na "FB Henryk Lakwa - starosta opolski" 

Przypominamy, że 17 maja rozpoczął się nabór do tej i pozostałych trzech szkół prowadzonych przez Powiat Opolski. 

W ofercie czterech zespołów szkół, prowadzonych przez powiat opolski (w Ozimku, Niemodlinie, Prószkowie i Tułowicach), zostały utrzymane dotychczasowe, sprawdzone kierunki. Pojawiły się dwa nowe: klasa artystyczno-medialna i klasa mistrzostwa sportowego z jedyną w Polsce specjalnością bramkarską. Obie nowości w ofercie to propozycja Zespołu Szkół w Prószkowie. 

Uruchomiona rok temu klasa przygotowania wojskowego w Zespole Szkół w Tułowicach będzie kontynuować nabór również w tym roku. Przypomnijmy, że jest to jedna z dwóch tego typu klas w województwie opolskim.

Pozostałe, sprawdzone i funkcjonujące od lat kierunki, które oferują nasze szkoły to:

Zespół Szkół w Tułowicach:
liceum: klasa przygotowania wojskowego, klasa sportowa o specjalności piłka ręczna
technikum leśne

Zespół Szkół w Prószkowie:
liceum: policyjna, strażacka, bezpieczeństwa narodowego oraz dwa wyżej wspomniane nowe kierunki:

Zespół Szkół w Ozimku :
liceum : klasa humanistyczna, językowo-turystyczna, psychologiczno-pedagogiczna
technikum: technik informatyk, technik informatyk ze specjalnością e-sport, technik fotografii i multimediów
szkoła branżowa: klasa wielozawodowa

Zespół Szkół w Niemodlinie:
liceum: klasa ratownictwa medycznego, klasa społeczna
szkoła branżowa: klasa wielozawodowa

Zgodnie z harmonogramem naboru do szkół średnich czas na złożenie wniosku o przyjęcie do wybranej szkoły absolwenci szkół podstawowych będą mieli do 24 czerwca. W naborze elektronicznym kandydat wybiera dowolna liczbę klas z trzech szkół ponadpodstawowych, do których chciałby zostać przyjęty.

Szczegóły dotyczące oferty szkół prowadzonych przez powiat są dostępne na ich stronach internetowych i profilach na FB jak również w mediach społecznościowych powiatu opolskiego oraz w mediach lokalnych i regionalnych. Informacje można też uzyskać bezpośrednio w szkole, telefonicznie lub drogą mailową.

Szkoły prowadzone przez powiat przyjmują chętnych nie tylko z tego terenu, ale także spoza powiatu. Przykładem są ZS w Tułowicach i w Prószkowie, które wybiera młodzież także spoza województwa.