×
×

Szczepionki czekają na chętnych!

szczeppunkt.jpeg

Blisko, szybko, sprawnie, łatwo i z myślą o zdrowym jutrze, warto skorzystać z okazji i zaszczepić się w punkcie szczepień powszechnych działającym w przy kampusie Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej -  czytamy w najnowszym Tygodniku Ziemi Opolskiej. Pisały o tym również inne lokalne media, za pośrednictwem których staramy się dotrzeć jak najszerzej z informacją, że jest tam jeszcze spory zapas szczepionek. Tylko do końca miesiąca!

"Punkt w kampusie działa od 4 maja, powstał w ramach współpracy między dwoma powiatami: opolskim i krapkowickim, tamtejszym szpitalem, Politechniką Opolską, NFZ i wojewodą. Szczepi zespół z Krapkowickiego Centrum Zdrowia. O ile w pierwszych tygodniach szczepiono po ponad 1000 osób dziennie, w ostatnich dniach chętnych jest mniej. Starosta Henryk Lakwa apeluje do mieszkańców powiatu, aby skorzystali z możliwości zaszczepienia się w trosce o zdrowie swoje i innych. Prezes Krapkowickiego Centrum Zdrowia ma obawy, że jeśli zainteresowanie szczepieniami nie zwiększy się, szczepionki mogą się zmarnować.

- Mamy do dyspozycji ponad 5 tysięcy sztuk preparatu firmy Pfizer, które muszą być wykorzystane w ciągu miesiąca, jeszcze niedawno były kolejki i ludzie jeździli z drugiego końca Polski, żeby się szybko zaszczepić, a teraz, gdy zakażeń jest mniej, ten zapał stygnie  – mówi prezes Misiewicz. – Natomiast zachęcam, aby tej decyzji nie odkładać, im szybciej tym lepiej, jeśli liczba zaszczepionych będzie zbyt mała, może dojść do powtórki fali z ubiegłej jesieni. Teraz można zaszczepić się w zasadzie „od ręki”, choć najlepiej zarejestrować się wcześniej.

Punkt może szczepić 2 tysiące osób dziennie, w ostatnich dniach zgłaszało się po kilkadziesiąt osób. Chodzi nie tylko o szczepionki, ale również o personel – który czeka na pacjentów, zamiast działać, a zadań w służbie zdrowia jest wiele. 

Aby dokonać szczepienia na politechnice, można się zarejestrować, dzwoniąc pod numer ogólnokrajowej infolinii  989 lub pod numery Krapkowickiego Centrum Zdrowia: 506 868 430 lub 505 778 838. Rejestracji można dokonać również poprzez stronę: pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl

Punkt szczepień mieści się w budynku nr 1, tuż przy wjeździe na teren drugiego kampusu przy ul. Prószkowskiej w Opolu. W środku wyznaczono trzy przestronne sale, w których znajdują się stanowiska do szczepień. Przed budynkiem znajdują się dwa obszerne namioty: jeden przeznaczony jest dla osób oczekujących na szczepienie, drugi dla pacjentów, którzy po szczepieniu muszą odczekać kwadrans. Do dyspozycji osób, które przyjadą na szczepienie, jest także uczelniany parking.

Prezes Misiewicz namawia do skorzystania ze szczepień także rodziców dzieci, które są do tego uprawnione. 

- Procedura nie jest bardziej skomplikowana aniżeli w przypadku dorosłych, rejestracja odbywa się tak samo, tyle że rodzic musi przyjechać z dzieckiem i wypełnić kwestionariusz – wyjaśnia. – Warto skorzystać, jeśli nie chcemy powrotu do zdalnego czy hybrydowego nauczania, nie mówiąc już o argumentacji zdrowotnej: dzieci też się zarażają i zarażają innych" (BS/TZO).