×
×

Dzień Strażaka w Komendzie Miejskiej PSP (fotogaleria)

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej świętowała Dzień Strażaka 28 maja. Wręczono awanse oraz medale i odznaczenia wyjątkowo zasłużonym strażakom. Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego przekazał strażakom życzenia, gratulacje i list od starosty opolskiego Henryka Lakwy.

W maju, jeszcze przed tą oficjalną uroczystością Zarząd Powiatu Opolskiego podpisał z komendantem miejskim PSP Leszkiem Koksanowiczem umowę o przekazaniu 150 tys. zł na wkład własny komendy do zakupu samochodu strażackiego potrzebnego do akcji w trudno dostępnym terenie i przy pożarach lasów.

Podczas piątkowej awanse otrzymało 40 funkcjonariuszy. Odznaczeniami i medalami wyróżnionych zostało 14 funkcjonariuszy. Czterem jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych zostały uroczyście wręczone decyzje o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wszystkim nagrodzonym i awansowanym gratulujemy!

„Drodzy Strażacy! Już nie raz przy takich okazjach jak Wasze Święto słyszeliście słowa podziwu i wdzięczności za Wasze oddanie i poświęcenie” – czytamy w liście starosty. „Wiedzcie, że szacunek dla Waszej służby towarzyszy nam mieszkańcom powiatu opolskiego nie tylko od święta. Podziwiamy Was, gdy angażujecie się na „pierwszej linii” niosąc wsparcie, pomoc i poczucie bezpieczeństwa i gdy angażujecie się w życie lokalnych społeczności. Myślę, że strażak to nie tylko zawód czy służba, to także siła charakteru i pełna empatii postawa.

Mieszkańcy powiatu opolskiego wielokrotnie przekonali się, że zawsze można na Was liczyć. Potwierdziliście to podczas powodzi, mnóstwa akcji ratowniczo-gaśniczych i ostatnio w walce z Covid -19. Za wszystko Wam Strażakom i Pracownikom Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu dziękuję i liczę na dalszą współpracę. Cieszę się, że kilka tygodni przed Waszą uroczystością Powiat Opolski miał możliwość wesprzeć zakup nowego samochodu strażackiego dla opolskiej komendy.

Życzę Wam zdrowia, pomyślności, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym, jak najwięcej powodów do radości i satysfakcji oraz tradycyjnie: tyle samo wyjazdów co powrotów. Strażakom seniorom składam wyrazy szacunku za to, że zapewniają ciągłość tradycji i stanowią cenne zaplecze dla młodszych pokoleń. A na koniec chciałbym przywołać słowa papieża Piusa XI, który powiedział o strażakach: „uważam ich poniekąd za apostołów dobroczynności i miłosierdzia" i miał rację”.

 

strazkz1.jpegstrazkz.jpegstraz6.jpegstraz5.jpegstraz4.jpegstraz3.jpegstraz2.jpeg

Fot. DS./KM PSP Opole