WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Nowy Regulamin przyznawania Patronatów Starosty Opolskiego od 01.04.2021 r.***Komunikat dotyczący Nagród Starosty – Magnolie Powiatu Opolskiego***Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Od 10.05.2021 r. darmowe porady prawne w powiecie opolskim są udzielane w punktach stacjonarnie jak i zdalnie***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Dzień Kadeta z udziałem ZS Tułowice

Dzień Kadeta na Górze św. Anny, przypadający na 21 maja był obchodzony na Górze św. Anny z udziałem uczniów klasy wojskowej z Zespołu Szkół w Tułowicach prowadzonego przez Powiat Opolski. Uczestniczyli w niej również, jako przedstawiciele samorządu prowadzącego szkołę w Tułowicach, gdzie reaktywowana jest społeczność kadecka, starosta Henryk Lakwa i wicestarosta Leonardą Płoszaj.

Uroczystość organizowało Biuro programu "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej", w którym szkoła w Tułowicach bierze udział. Program, w ramach którego tworzone były klasy wojskowe, przekształcane obecnie w klasy przygotowania wojskowego, uwzględnia wsparcie finansowe na wyposażenie, a absolwenci mogą liczyć na dodatkowe punkty przy rekrutacji na uczelnie wojskowe.

Uroczystość w Muzeum Czynu Powstańczego była była częścią obchodów 100 rocznicy udziału kadetów w walkach na Górze św. Anny.

kadet1.jpeg kadet2.jpeg kadet3.jpeg kadet4.jpeg kadet5.jpeg kadet6.jpeg kadet7.jpeg kadet8.jpeg kadet9.jpeg kadet10.jpeg kadet11.jpeg