×
×

Jakie nowe kierunki w szkołach Powiatu Opolskiego?

17 maja rozpoczyna się nabór do szkół ponadpodstawowych. W ofercie czterech zespołów szkół, prowadzonych przez powiat opolski (w Ozimku, Niemodlinie, Prószkowie i Tułowicach, zostały utrzymane dotychczasowe kierunki i pojawiły się dwa nowe. Jest to klasa artystyczno – medialna i klasa mistrzostwa sportowego z jedyną w Polsce specjalnością bramkarską. Obie nowości w ofercie to propozycja Zespołu Szkół w Prószkowie - informuje Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa.

Uruchomiona rok temu klasa przygotowania wojskowego w Zespole Szkół w Tułowicach będzie kontynuować nabór również w tym roku. Przypomnijmy, że jest to jedna z dwóch tego typu klas w województwie opolskim.

Pozostałe, sprawdzone i funkcjonujące od lat kierunki, które oferują nasze szkoły to:

Zespół Szkół w Tułowicach:

liceum: klasa przygotowania wojskowego, klasa sportowa o specjalności piłka ręczna

technikum leśne

Zespół Szkół w Prószkowie:

liceum: policyjna, strażacka, bezpieczeństwa narodowego oraz dwa wyżej wspomniane nowe kierunki:

Zespół Szkół w Ozimku :

liceum : klasa humanistyczna, językowo – turystyczna, psychologiczno – pedagogiczna

technikum: technik informatyk, technik informatyk ze specjalnością e-sport, technik fotografii i multimediów

szkoła branżowa: klasa wielozawodowa

Zespół Szkół w Niemodlinie:

liceum: klasa ratownictwa medycznego, klasa społeczna

szkoła branżowa: klasa wielozawodowa

Zgodnie z harmonogramem naboru do szkół średnich czas na złożenie wniosku o przyjęcie do wybranej szkoły absolwenci szkół podstawowych będą mieli od 17 maja do 24 czerwca. W naborze elektronicznym kandydat wybiera dowolna liczbę klas z trzech szkół ponadpodstawowych, do których chciałby zostać przyjęty.

Szczegóły dotyczące oferty szkół prowadzonych przez powiat są dostępne na ich stronach internetowych i profilach na FB jak również w mediach społecznościowych powiatu opolskiego oraz w mediach lokalnych i regionalnych. Informacje można też uzyskać bezpośrednio w szkole, telefonicznie lub drogą mailową.

Szkoły prowadzone przez powiat przyjmują chętnych nie tylko z tego terenu, ale także spoza powiatu. Przykładem są ZS w Tułowicach i w Prószkowie, które wybiera młodzież także spoza województwa.