WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

14.06.13 Wielkie Czytanie w Gminnym Zespole Szkół w Ozimku

Do Wielkiego Czytania w Gminnym Zespole Szkół w Ozimku zaproszono opolskich decydentów, w tym Leonardę Płoszaj wicestarostę opolskiego, która czytała wiersz Juliana Tuwima "O Grzesiu kłamczuch". Wiersze Tuwima prezentowali także Krzysztof Początek wiceprezydent Opola, Marek Korniak burmistrz Ozimka, ksiądz proboszcz Marian Demarczyk, Helena Gruszka dyrektor Domu Kultury w Ozimku, Jolanta Rogowska kierownik Miejskiej i Gminnej Biblioteki oraz przedstawiciele grona pedagogicznego i rady rodziców.

Zaproszeni goście prezentowali twórczość Juliana Tuwima m.in. dlatego, że Sejm RP uchwalił rok 2013 rokiem tego znakomitego poety. Aktualnie przypada 60.rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Tuwima. Obie rocznice to okazja do oddania mu hołdu. Jego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej, są cenione i lubiane przez dzieci. Czytanie pobudza rozwój intelektualny i emocjonalny, pozwala poznać otaczający świat i zrozumieć zachodzące w nim zmiany. To skarbnica wiedzy, która rozwija wyobraźnię, uczy i bawi.