×
×

Tworzymy pierwszy punkt szczepień masowych - co, gdzie, kiedy?

 

Jak już informowaliśmy naszych Mieszkańców poprzez media społecznościowe oraz media regionalne, wspólnie z Politechniką Opolską, Powiatem Krapkowickim i tamtejszym szpitalem, tworzymy punkt szczepień masowych na terenie kampusu uczelni przy ulicy Prószkowskiej. Dziś więcej szczegółów.

Punkt zacznie działać od 19 kwietnia.

– Politechnika Opolska to nie tylko nauka, nie tylko studenci, ale w tych trudnych czasach przede wszystkim odpowiedzialność społeczna. Naszym obowiązkiem jest pomaganie sobie nawzajem. Jeżeli politechnika może pomóc w walce z pandemią, to oczywiście będziemy to robić – mówił prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Uruchomienie punktu szczepień masowych na terenie tej uczelni to pomysł Marcina Misiewicza, prezesa Krapkowickiego Centrum Zdrowia, który nawiasem mówiąc jest absolwentem Politechniki Opolskiej. Szukał lokalizacji dla masowego punktu szczepień, tworzonego przez dwa samorządy powiatowe – opolski i krapkowicki. Uczelnia bez wahania zgodziła się na udostępnienie pomieszczeń.

Punkt będzie się znajdował przy ul. Prószkowskiej w Opolu, na terenie drugiego kampusu, w budynku nr 1.

- Zalety tej lokalizacji, którą Powiat Opolski zgłosił do wojewody, to: możliwość uruchomienie co najmniej czterech miejsc do przeprowadzania szczepień, duży parking i dogodny dojazd z położonych wokół Opola gminy naszego powiatu - wylicza starosta opolski Henryk Lakwa.  - Przy organizacji szczepień będziemy współpracować z władzami Powiatu Krapkowickiego i dyrekcją tamtejszego szpitala. Mają doświadczenia wynikające z faktu, że od ponad trzech miesięcy wykonują szczepienia, dwa tysiące osób tygodniowo, a do tamtejszego punktu przyjeżdżają ludzie z różnych, nawet odległych rejonów Polski.  

Maciej Jędrusik, specjalista chorób wewnętrznych w krapkowickim szpitalu będzie kierownikiem masowego punktu szczepień na Politechnice Opolskiej. Ostatnie ustalenia związane z organizacją punktu i logistyką zostały omówione na spotkaniu władz uczelni, starostów – opolskiego i krapkowickiego Macieja Sonika, wicestarosty Sabiny Gorzkulli i przedstawicieli szpitala w Krapkowicach.

politechnika.jpegpolitechnika2.jpeg

Fot. Starostwo Powiatowe w Opolu/ Politechnika Opolska