×
×

Apel PCPR: wypełniając ankietę, możecie pomóc dzieciom!

pcpr.jpeg

Zwracamy się z ważną prośbą w imieniu naszego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Możecie bardzo pomóc w promocji rodzicielstwa zastępczego. Jak? Otóż Fundacja EY organizuje II edycję konkursu „Dzień Rodzicielstwa Zastępczego – kampania społeczna”. Poświęcając chwilę na wypełnienie ankiety, można pomóc w tym, by rosła świadomość na czym dokładnie polega bycie rodzicem zastępczym, a tym samym, by rosła liczba osób decydujących się na rodzicielstwo zastępcze. 

A teraz szczegóły: celem wspomnianego wcześniej konkursu jest organizacja kampanii społecznej na rzecz rodzicielstwa zastępczego w społeczności lokalnej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu przygotowuje wniosek konkursowy i chce zaprosić Was do współpracy przy tworzeniu tego wniosku.

Chętnych zapraszamy do udzielenia odpowiedzi na następujące pytania:

1. Jakie formy wsparcia są najbardziej potrzebne opiekunom zastępczym, jakie potrzeby zgłaszacie?

2. W czym przedstawiciele społeczności lokalnej mogliby wesprzeć rodziny zastępcze (wolontariat)?

3. Jakie działania promujące rodzicielstwo zastępcze będą skuteczne Państwa zdaniem?

4. Jak społeczeństwo spostrzega rodziny zastępcze, co ludzie myślą o rodzinach zastępczych i dzieciach w nich umieszczonych?

5. Co przeciętny człowiek wie o rodzicielstwie zastępczym, skąd czerpie wiedzę na ten temat?

6. Jakie mogą być bariery, obawy przed podjęciem się roli rodzica zastępczego?

7. Co motywuje ludzi do zostania rodziną zastępczą? Co może ich przekonać?

UWAGA! Odpowiedzi można udzielać w komentarzach pod postem na temat konkursu na profilu PCPR Opole na FB lub na adres e-mail: s.wrobel-zmuda@pcpropole.pl

Może być zdjęciem przedstawiającym obuwie i tekst „KONKURS DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO- KAMPANIA SPOŁECZNA Celem konkursu jest organizacja kampanii społecznej na rzecz rodzicielstwa astępczego społeczności lokalnej. Czekamy na pomysły opiekunów zastępczych, organizacji pozarządowych ytucji samor ządowych tj.PCPR, Organizatorzy Rodzinnej Pieczy Zastępczej do 26 kwietnia 2021 Szczegóły na naszej stronie internetowej. FUNDACJA EY”