×
×

Nowe informacje związane z punktami szczepień masowych

psm1.jpeg

- Powiat chce uruchomić dwa punkty szczepień masowych. W hali OSiR w Komprachcicach i - wspólnie z Powiatem Krapkowickim - w kampusie Politechniki Opolskiej, gdzie dobry dojazd mieliby mieszkańcy naszych gmin położonych wokół Opola - mówi starosta Henryk Lakwa. - Gmina Komprachcice jest gotowa do działania. Ustalenia z uczelnią są w toku. 

Najtrudniejsze logistycznie jest zorganizowanie personelu do punktów szczepień masowych. W tym obszarze działamy wspólnie z Powiatem Krapkowickim. 

Politechnika Opolska zgodę na zorganizowanie punktu szczepień na swoim terenie już wydała. Podobnie Komprachcice. Gmina na ten cel udostępni wspomnianą halę. 

- Zgodnie z założeniami nasz punkt będzie obsługiwał południową część powiatu opolskiego - informuje Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic. - Do dyspozycji również mamy namiot pneumatyczny obsługiwany przesz strażaków ochotników, który będzie służył jako poczekalnia. Przygotowania będą polegały na adaptacji pomieszczeń obecnej infrastruktury sportowej na potrzeby punktów szczepień. Hala jest w moim przekonaniu bardzo dobrym miejscem, bo oprócz tego, że ma swoją konkretną powierzchnię, to jeszcze ma miejsca parkingowe, czyli możliwość zachowania odstępu.

Punkt szczepień w Komprachcicach ma być uruchomiony 19 kwietnia.