×
×

8.06.2013 I Ozimski Minimaraton

 

Zawody odbyły się 8.06.2013 r. Start i meta znajdowały się w Ozimku na Wyspie Rehdanz’a. Zawodnicy startowali w 14 biegach w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Trasy przebiegały ulicami Ozimka: Kolejową, Brzeziny, Wyzwolenia, Młyńską oraz ulicami Krasiejowa.
W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz osoby dorosłe w kategorii OPEN. Na najkrótszym dystansie 600 metrów startowali uczniowie klas I-III. 1,5 kilometrową trasę pokonywali uczniowie klas IV-VI , a ponad 4 kilometry przebiegła młodzież z obu gimnazjów. Na dystansie ponad 10 kilometrowym ścigali się dorośli. 
Zawodom towarzyszyły występy formacji tanecznych z Ozimka, a "bar pod chmurką" cieszył się sporą popularnością. Szkoły Podstawowe i Gimnazja walczyły o Puchar Burmistrza miasta Ozimek. Pozostali zawodnicy otrzymali medale od miejsca I-VI w każdej kategorii wiekowej oraz nagrodę rzeczową ufundowaną w ramach Patronatu Honorowego Starosty Opolskiego. Każdy uczestnik Minimaratonu otrzymał pamiątkowy medal. 
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Ozimku oraz strażacy OSP z Gminy Ozimek.