×
×

Przygotowujemy punkty szczepień masowych. Wkrótce szczegóły.

wazne.jpeg

- Przygotowujemy punkty szczepień masowych na terenie powiatu. Pierwszy punkt może być uruchomiony przez samorząd powiatowy wspólnie z Gminą Komprachcice. Tamtejszy samorząd zadeklarował już gotowość do współpracy - informuje starosta Henryk Lakwa. - Wkrótce więcej szczegółów. Chcielibyśmy uruchomić kolejny punkt i działamy w tym kierunku - dodaje.  

W kwietniu Polska ma otrzymać 7 milionów dawek, akcja szczepień musi więc przyspieszyć.  By to było możliwe do organizacji punktów szczepień masowych włączono samorządy. Wczoraj (30 marca) rząd przekazał pierwsze wytyczne.

O ile zapewnienie miejsca do szczepień  nie jest trudne pod względem logistycznym, o tyle zorganizowanie personelu, wdrożenie logistyki szczepień, włącznie z zapisami, zamawianiem dawek i zarządzaniem personelem jest dla samorządów sporym wyzwaniem.

Przypomnijmy, że we wtorek (30 marca) rząd ogłosił zmianę przepisów dotyczących kategorii osób, które będą mogły nas zakwalifikować do szczepień. Od teraz nie będą to już tylko lekarze, ale także: stomatolog, felczer, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, diagnosta laboratoryjny, farmaceuta, student ostatniego roku studiów medycznych.