×
×

Przywitaj wiosnę z WTZ w Tarnowie. Jak?

Uczestnicy zajęć prowadzonych przez nowo utworzone przez Powiat Opolski Warsztaty Terapii Zajęciowej wykonują solidne domki dla owadów pożytecznych, które musimy chronić. Nabywając je, możemy jednocześnie wesprzeć fundację, która powierzono prowadzenie WTZ.

To wysokiej jakości produkty, które powstają podczas zajęć terapeutycznych w pracowni technicznej czytamy na FB WTZ Tarnów Opolski Fundacja DOM. Budki dostępne są w różnych wariantach i o różnej strukturze.  Są trwałe, więc przez wiele sezonów mogą stanowić schronienie dla owadów.

WTZ Tarnów Opolski Fundacja Dom zaprasza osoby zainteresowane nabyciem domków dla owadów, a tym samym wsparciem działań fundacji do kontaktu: nr tel. 882 651 078, adres mailowy: wtzto@fundacja-dom.opole.pl. Można się również kontaktować poprzez profil na FB.
 
Przypomnijmy, że warsztaty zostały utworzone przez Powiat Opolski w budynku Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim. Samorząd sfinansował adaptację i wyposażenie pomieszczeń na pracownie, w których prowadzone są różnego rodzaju zajęcia aktywizujące osoby niepełnosprawne. Pracownia techniczna, w której uczestnicy budują wcześniej wspomniane domki dla owadów, lecz nie tylko, jest jedną z kilku.