×
×

NTO - partnerem kierunku w prószkowskiej Pomologii

zyzik.jpeg

Nowa Trybuna Opolska jest kolejnym partnerem innowacji artystyczno - medialnej, którą Zespół Szkół w Prószkowie wprowadza do programu nauczania w liceum, a także do zajęć w internacie. Oprócz NTO, zajęcia będą realizowane we współpracy z z Teatrem Ekostudio, Ekovision TV, Młodzieżowym Domem Kultury. 

- Dziękuję za zaproszenie do współtworzenia zajęć medialno - artystycznych  w prószkowskiej Pomologii. Uważam, że to dobry pomysł, że warto edukować młodzież w zakresie chociażby odróżniania informacji prawdziwych, wiarygodnych, od fake newsów - mówi o nowej propozycji w ofercie Pomologii Krzysztof Zyzik, naczelny NTO. - Warto mówić młodym ludziom jak radzić sobie z rosnącym zjawiskiem hejtu. A także uczyć ich konstruowania poprawnych i wyróżniających się formą  informacji.

Jest to bardzo interesująca propozycja, zarówno ze względu na program jak i na  partnerów innowacji, którzy jako praktycy nie tylko wniosą cenny wkład merytoryczny – mówił podczas podpisywania listów intencyjnych z partnerami innowacji starosta opolski Henryk Lakwa.

 - Uczniowie będą mieli szansę pracować w zawodowymi aktorami, dziennikarzami, animatorami i instruktorami zajęć artystycznych  – podkreślał Dariusz Sobków, dyrektor Zespołu Szkół w Prószkowie.

O innowacji medialno - artystycznej pisaliśmy wcześniej. Przypomnijmy, że jej pomysłodawcą jest Sławomir Kuligowski, nauczyciel - wychowawca w  Pomologii, autor książek, bloga, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie.  Mówiąc o zaletach pomysłu, zaznacza, że młodzi ludzie, oprócz wiedzy  z obszaru kultury, sztuki, mogą zyskać umiejętności z zakresu wystąpień publicznych. Oprócz informacji i wiedzy jak działają media, jak tworzyć artykuły, zdobędą bardzo ważną w zalewie fake newsów i mającą wpływ na nasze życie umiejętność - odróżniania prawdy od manipulacji.  Realizowane w ramach innowacji zajęcia mogą pomóc odkryć pasję, wpłynąć na wybór dalszej drogi kształcenia i przydać się w codziennym życiu.