×
×

Uczniowie Pomologii mają szansę uczyć się od aktorów i dziennikarzy

inno1.jpeginno.jpeg

Prószkowska Pomologia od nowego roku wprowadza do liceum, a także do zajęć w internacie  innowację artystyczno – medialną, we współpracy z Teatrem Ekostudio, Ekovision TV, Młodzieżowym Domem Kultury i regionalnymi mediami.

- Jest to bardzo interesująca propozycja, zarówno ze względu na program jak i na  partnerów innowacji, którzy jako praktycy nie tylko wniosą cenny wkład merytoryczny – mówi starosta opolski Henryk Lakwa.

 - Uczniowie będą mieli szansę pracować w zawodowymi aktorami, dziennikarzami, animatorami i instruktorami zajęć artystycznych  – podkreśla Dariusz Sobków, dyrektor Zespołu Szkół w Prószkowie.

Pomysłodawcą innowacji jest Sławomir Kuligowski, nauczyciel – wychowawca z ZS w Prószkowie.  Jego zdaniem, we współpracy z praktykami z MDK, Teatru Ekostudio i mediów, uczniowie będą mogli rozwijać kompetencje medialne i artystyczne, które w obecnych czasach są równie potrzebne i przydatne, co biegłość w korzystaniu z wszechobecnych mediów społecznościowych, jeśli nie bardziej.  Młodzi ludzie, oprócz wiedzy  z obszaru kultury, sztuki, mogą zyskać umiejętności z zakresu wystąpień publicznych.  Oprócz informacji wiedzy jak działają media, jak tworzyć artykuły, zdobędą w zalewie fakenewsów, bardzo ważną i mającą wpływ na nasze życie umiejętność odróżniania prawdy od manipulacji.  

Realizowane w ramach innowacji zajęcia  mogą się okazać przydatnym drogowskazem w wyborze dalszej drogi kształcenia lub pomogą odkryć. Mogę też być w sposób bardzo praktyczny wykorzystane w codziennym życiu.

Starosta Henryk Lakwa i dyrektor prószkowskiej Pomologii podpisali już pierwszy list intencyjny z dyrektorem Młodzieżowego Domem Kultury – Elżbietą Marcniszyn. - Przed nami kolejne – z Teatrem Ekostudio i Ekovision TV oraz regionalnymi mediami – dodaje dyrektor Sobków.