×
×

Życzenia z okazji Dnia Mężczyzny i nieco o historii tego święta

dzienmen.jpeg

Najlepsze życzenia dla wszystkich Panów - Mieszkańców naszego powiatu. Życzymy Wam dużo siły, spokoju, zdrowia, spełnienia i wytchnienia. Niech się spełni wszystko czego oczekujecie, a po drodze niech nie zabraknie pozytywnych niespodzianek oraz powodów do radości.

Wicestarosta Opolski Leonarda Płoszaj.
 
A teraz nieco informacji o Dniu Mężczyzny. Święto może nieco mniej popularne niż Dzień Kobiet, ale równie ważne. Jaka jest jego historia? Kiedy i jak mężczyźni świetują na całym świecie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie niżej.
Historia Dnia Mężczyzny
Dzień Mężczyzny to święto o stosunkowo krótkiej historii. Jego obchody zapoczątkowano dopiero 19 listopada 1999 roku w Trynidze i Tobagu na mocy ONZ. Ingeborg Breines, główna koordynatorka programu "Kobiety i Kultura Pokoju" uznała, że zainaugurowanie takiego przedsięwzięcia będzie się świetnie wpisywać jako symbol zachowania równowagi pomiędzy płcią damską i męską.
Dzień Mężczyzny to święto stałe i nieruchome, dlatego też wypada zawsze w tym samym terminie - 10 marca. Tak jak w minionych latach, przypada ono dwa dni po Dniu Kobiet.
Dzień Mężczyzny w innych krajach
Na świecie Międzynarodowy Dzień Mężczyzny oficjalnie obchodzą państwa, które zaakceptowały zaproszenie do jego obchodów. Są to:
Australia,
Chińska Republika Ludowa,
Ghana,
Holandia,
Indie,
Irlandia,
Jamajka,
Kanada,
Malta,
Mołdawia,
Republika Południowej Afryki,
Singapur,
Stany Zjednoczone,
Tobago i Trynidad,
Węgry,
Wielka Brytania,
Włochy
Światowe obchody Święta Mężczyzn przypadają na 16 listopada.