×
×

Czas próbnych matur - życzymy powodzenia

W środę język polski, w czwartek - matematyka. - Wszystkim uczniom z naszego powiatu, którzy "testują" swoje przygotowanie do egzaminu dojrzałości na próbnych maturach, życzę powodzenia - mówi starosta Henryk Lakwa.

Oto co pisze o nich na swoim FB prowadzony przez nasz powiat Zespół Szkół w Niemodlinie:
"Pan Tadeusz” A. Mickiewicza, „Ludzie bezdomni” S. Żeromskiego oraz wiersz „Z lat dziecięcych” B. Leśmiana versus nasi maturzyści - to było bardzo emocjonujące i wymagające starcie.
Od 3 do 16 marca w całej Polsce trwają próbne matury z wykorzystaniem arkuszy przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Zakładają one jednorazowe zmiany, które będą obowiązywały w maju.
Chęć sprawdzenia swoich sił przed głównym egzaminem zgłosili wszyscy uczniowie klasy III LO Zespołu Szkół w Niemodlinie.
Egzaminy odbywają się stacjonarnie w budynku szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Maturzyści zmagali się z wyzwaniami arkusza z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tematy wypracowań do wyboru uczniów wyglądały następująco:
Jak wybory człowieka wpływają na jego życie (na podstawie fragmentu i znajomości całego „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza)?
Czy sztuka może przynieść odpowiedzi na pytania o kondycję ludzką (na podstawie fragmentu „Ludzi bezdomnych” S. Żeromskiego)?
Interpretacja wiersza „Z lat dziecięcych” B. Leśmiana.
W czwartek - matematyka, a w piątek język angielski, natomiast w kolejnych dniach część rozszerzona z wybranych przedmiotów.
Trzymamy kciuki! Jest nam bardzo miło, że po kilku miesiącach możemy Was zobaczyć ponownie w murach naszej szkoły i chociaż przez chwilę wymienić kilka zdań na żywo".
maturprob.jpeg