WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Za nami 29 finał WOŚP, licytacje jeszcze trwają

W tym roku do licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy starosta Henryk Lakwa przekazał, tym razem dla sztabu w Tułowicach, muszkę z ornamentem roślinnym fragmentu haftu z XIX wieku i koszyk produktów ekologicznych. Motyw zdobiący muszkę został opracowany na podstawie "Wzornika haftów polskich". Wydawnictwo im. Ossolińskich 1958 r. Aukcje przekazanych przedmiotów na Allegro jeszcze trwają. Linki są dostępne na Facebooku WOŚP Tułowice. Na ten moment ostatnia wylicytowana kwota za muszkę to 510 zł, a to jeszcze nie koniec aukcji.

Wicestarosta Leonarda Płoszaj kibicowała organizatorom finału WOŚP w Ozimku, czyli naszemu Zespołowi Szkół. Szefem sztabu była Jolanta Szyporta, nauczycielka wychowania fizycznego w tej szkole, a siedzibą sztabu - Dom Kultury. 50 wolontariuszy zaangażowało się w tegoroczny finał. 29 puszek wystawiono w sklepach i salonie fryzjerskim.

wosp.jpeg wosp2.jpeg wosp3.jpeg