WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

21- 23.05.13 Uczniowie klas policyjnych z Prószkowa w Sejmie RP

AVIFilm z pobytu uczniów w Sejmie RP
Zwrócił się do nich również poseł Krzysztof Kwiatkowski, który przedstawiał sprawozdanie Komisji o projekcie ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego. Możliwość zwiedzenia obiektu w którym stanowione jest polskie prawo, oraz spotkanie i rozmowa z Wicemarszałkiem Sejmu Cezarym Grabarczykiem na długo zapadną w pamięci uczniów.

Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarła równiez wizyta w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Uczniowie poznali proces kształcenia funkcjonariuszy jak również bazę dydaktyczną placówki, zespół strzelnic, w tym interakcyjną, oraz halę technik interwencji. Uczniowiw wzięli także udział w ćwiczeniach z zakresu pierwszej pomocy, obejmujących podstawowe zabiegi resuscytacji krążeniowo – oddechowej i defibrylację. Poznali historię szkoły, odwiedzili Izbę Pamięci, obejrzeli film informacyjny o CSP i pokaz techniki jazdy motocyklem służbowym na legionowskim motodromie.

Film udostępnił Zespół Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Sekcja Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu