WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

21- 23.05.13 Uczniowie klas policyjnych z Prószkowa w Sejmie RP

AVIFilm z pobytu uczniów w Sejmie RP
Zwrócił się do nich również poseł Krzysztof Kwiatkowski, który przedstawiał sprawozdanie Komisji o projekcie ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego. Możliwość zwiedzenia obiektu w którym stanowione jest polskie prawo, oraz spotkanie i rozmowa z Wicemarszałkiem Sejmu Cezarym Grabarczykiem na długo zapadną w pamięci uczniów.

Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarła równiez wizyta w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Uczniowie poznali proces kształcenia funkcjonariuszy jak również bazę dydaktyczną placówki, zespół strzelnic, w tym interakcyjną, oraz halę technik interwencji. Uczniowiw wzięli także udział w ćwiczeniach z zakresu pierwszej pomocy, obejmujących podstawowe zabiegi resuscytacji krążeniowo – oddechowej i defibrylację. Poznali historię szkoły, odwiedzili Izbę Pamięci, obejrzeli film informacyjny o CSP i pokaz techniki jazdy motocyklem służbowym na legionowskim motodromie.

Film udostępnił Zespół Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Sekcja Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu