×
×

Kolejna pomoc dla tych, którzy ratują

strazauto1.jpegstrazauto.jpegW ostatnim czasie flota naszej komendy wzbogaciła się o dwa pojazdy - informuje Komenda Miejska Straży Pożarnej. Powiat dołożył do ich zakupu 50 tys. zł ze swojego budżetu. Dofinansowanie przekazał też Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

-  Każdy wydatek z samorządowego budżetu na doposażenie Komendy Miejskiej PSP w Opolu,  która działa, ratuje i pomaga na terenie naszego powiatu, czy dla naszych OSP, to inwestycja ważna dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Cieszę się, że po raz kolejny udaje nam się pomóc tym, którzy nas ratują - mówi starosta Henryk Lakwa.

Tym razem dofinansowanie z powiatu zostało przekazane na zakup specjalnego lekkiego samochodu rozpoznawczo - ratowniczego VW Amarok, który trafił do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 3 w Niemodlinie. "Dzięki napędowi terenowemu i sporej ładowności, jak na pick-upa, będzie wspomagał strażaków podczas dużych zdarzeń dowożąc dodatkowy sprzęt czy pełniąc rolę wozu dowódcy akcji, do przemieszczania się w trudnym terenie, takim jak lasy czy torfowiska - informuje Komenda Miejska PSP.

Natomiast mikrobus Ford Transit trafił do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Opolu, gdzie zastąpi wysłużonego już busa poprzedniej generacji. Możliwość przewiezienia dziewięciu strażaków wraz ze sprzętem pozwoli usprawnić wymiany załogi podczas długotrwałych działań."