WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Wojskowy rekord!

wojo.jpeg

- Pomimo braku możliwości w okresie pandemii organizowania przez Wojskową Komendę Uzupełnień spotkań promujących ochotnicze formy służby wojskowej, to właśnie z powiatu opolskiego zgłosiła się największa ilość osób chcących poznać realia służby wojskowej w ramach służby przygotowawczej - informuje komendant WKU w Opolu Arkady Smoliński.

- Osoby, które zakończyły w pełnym zakresie ubiegłoroczne szkolenie to w większości mieszkańcy powiatu opolskiego. Taki efekt można było osiągnąć dzięki zaangażowaniu pracowników starostwa już na etapie kwalifikacji wojskowej (przerwanej z powodu Covid-19), gdzie zainteresowani otrzymali pierwsze informacje o ochotniczych formach służby wojskowej - podkreśla komendant.

Współpracy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Opolu i Starostwa Powiatowego w Opolu w obszarze obronności, w tym między innymi kwalifikacji wojskowej było poświęcone ostatnie spotkanie komendanta Arkadego Smolińskiego i starosty Henryka Lakwy.