×
×

30 dni na rejestrację pojazdów. Sprawdź jakich.

rejestracja.jpeg

Ważna informacja! Przypominamy, że znów obowiązuje termin 30 dni na rejestrację pojazdu, który nie jest pojazdem nowym, a został sprowadzony z terytorium Państwa członkowskiego UE oraz na zawiadomienie o zbyciu bądź nabyciu pojazdu już zarejestrowanego na terenie naszego kraju.

W marcu ubiegłego roku z uwagi na pandemię koronawirusa ustawodawca wprowadził wydłużony do 180 dni termin na wyżej wymienione czynności. Przepis obowiązywał jednak tylko do 31 grudnia 2020. Od 1 stycznia 2021 - mamy znów - 30 DNI. Termin ten obowiązuje wszystkich, którzy zakupili samochód po 1 stycznia.

Niedochowanie terminu 30 dni w wyżej wymienionych przypadkach, może skutkować karą w wysokości od 200 do 1000 zł. Dlatego przypominamy o tym obowiązku.

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Opolu (ul. 1 Maja 29) jest czynny w: poniedziałki od 7.30 do 17.00 (przyjmowanie wniosków do 16.00), we wtorki, środy i czwartki od 7.30 do 15.30 (wnioski do 14.30), w piątki od 7.30 do 14.00 (wnioski do 13.00)

Bardzo prosimy, aby pamiętać, że obecnie Klienci Wydziału Komunikacji są przyjmowani wyłącznie po uprzedniej rezerwacji terminu drogą internetową bądź telefoniczną. Dokonując rezerwacji terminu należy podać w formularzu, oprócz swoich danych i adresu mailowego, również nr VIN pojazdu, którego ma dotyczyć sprawa.

Rezerwacja elektroniczna: https://rezerwacja.powiatopolski.pl/

Zawiadomienia o nabyciu lub zbyciu pojazdów, o których mowa wyżej można dokonać elektronicznie za pomocą ePUAP: /Powiat_Opolski/SkrytkaESP lub /Powiat_Opolski/skrytka albo za pośrednictwem strony : https://www.esp.pwpw.pl/. Można je wysyłać pocztą lub złożyć osobiście do wystawionej w holu starostwa skrzynki podawczej. Niezależnie od wybranej formy, do wypełnionych wniosków należy dołączyć kopię dokumentu przenoszącego prawo własności pojazdu.