WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Śluza dla karetek jest już gotowa!

Śluza dla karetek przy szpitalu w Ozimku jest już gotowa. Została oddana do użytku jeszcze przed końcem 2020. - Była niezbędna, by sprawniej i bezpieczniej przeprowadzać przyjęcia pacjentów, szczególnie teraz w czasie epidemii  – mówi wicestarosta Leonarda Płoszaj. Na budowę śluzy powiat przeznaczył 350 tys. zł.

Śluza jest miejscem, przeznaczonym dla karetek podjeżdżających z pacjentami, ale ma też wydzieloną strefę do tzw. triażu, czyli wstępnej kwalifikacji pacjentów, z pomiarem temperatury i wywiadem epidemiologicznym pod kątem podejrzenia zakażenia. - To bardzo ważne, szczególnie w czasie epidemii – mówi Leonarda Płoszaj. - Śluza umożliwiła zmianę organizacji pracy i poprawę warunków przyjmowania chorych.

O inwestycji informowały również regionalne media, m.in. Radio Doxa http://doxa.fm/aktualnosci/region/sluza-w-szpitalu-w-ozimku-gotowa/

sluza1.jpeg śluza2.jpeg sluzafoto1.jpeg