×
×

Z myślą o niepełnosprawnych mieszkańcach DPS

Do Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie trafił nowy samochód. To mikrobus, dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Do tej pory placówka, w której przebywa 200 osób, miała do dyspozycji jeden taki pojazd.

- 150 osób spośród naszych podopiecznych to osoby niepełnosprawne - mówi Ryszard Ciupek, dyrektor placówki. - Samochody w takich placówkach jak DPS-y służą głównie do tzw. tzw. wyjazdów medycznych, Wozimy naszych mieszkańców do szpitala, przychodni, do specjalistów, ale również do domu dziennego pobytu. W tej sytuacji jeden samochód na taką liczbę osób był niewystarczający.

- To mikrobus, który pomieści osiem osób - dodaje Henryk Lakwa, starosta opolski.  - Jest wyposażony w podnośnik dla wózków. Kosztował 130 tysięcy złotych. z czego 60 tysięcy złotych pochodziło z budżetu powiatu,, pozostała kwota to dofinansowanie, które udało się pozyskać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- To kolejny samochód dla DPS w Prószkowie dofinansowany z naszego funduszu - mówi dyrektor opolskiego oddziału PFRON Łukasz Żmuda. -  Cieszę się, że pomoże usprawnić przewóz mieszkańców. 

Informacja na ten temat pojawiła się również na antenie Radia Opole: http://bit.ly/2JFBvZO

bus2.jpegbus3.jpegbus4.jpeg