×
×

Starosta o szczepieniach przeciw COVID-19

szczep1.jpeg

- Rozumiem obawy wielu osób przed szczepieniami przeciw COVID-19. Jesteśmy bombardowani sprzecznymi informacjami na temat szczepień przeciwko COVID-19. Wiele wśród nich różnego rodzaju fakenewsów, które wyglądają na wiarygodne informacje. Warto więc czerpać wiedzę w tym zakresie ze sprawdzonych źródeł. Ja polegam na informacjach  od lekarzy, z którymi mam kontakt oraz na opiniach specjalistów wirusologów, w tym takich autorytetów jak prof. Krzysztof Simon czy dr Paweł Grzesiowski - mówi starosta Henryk Lakwa.

- Przyznam, że sam mógłbym mieć obawy związane ze szczepionką, choćby dlatego, że w październiku przeszedłem operację, potem COVID-19 i od dawna leczę się kardiologicznie. Mając jednak na szali obawy i odpowiedzialność za siebie i innych, wybrałem odpowiedzialność i zaszczepię się w pierwszym możliwym terminie - deklaruje starosta. 

Z tego samego powodu dołączył wraz z opolskimi samorządcami oraz przedstawicielami różnych środowisk i opcji do akcji  "NTO" promującej powszechne szczepienia przeciw  COVID-19.