WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

14.05.13 II Międzyszkolny Turniej Klas Mundurowych

14.05.2013 r. w Zespole Szkół w Chróścinie odbył się II Międzyszkolny Turniej Klas Mundurowych. Patronat na imprezą objął starosta opolski Henryk Lakwa. Współorganizatorami rozgrywek, w których udział wzięli uczniowie klas mundurowych trzech powiatowych Liceów Ogólnokształcących była Komenda Miejska Policji w Opolu oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. W rywalizacji udział wzięły drużyny z klas: policyjnych z Prószkowa, strażackiej z Chróściny i wojskowej z Tułowic. Uczestnicy rozwiązali test wiedzy teoretycznej, a następnie  podczas konkurencji sportowych wykazali się szybkością, sprawnością, współpracą w grupie oraz zasadami fair play. Ostatnią konkurencją było udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna klasy strażackiej z Chróściny, drugie klasa wojskowa z Tułowic, a trzecie klasa policyjna z Prószkowa.

Wyniki Turnieju

I miejsce – drużyna nr 5 Zespół Szkół w Chróścinie klasa strażacka – 24 pkt