×
×

Przyjaciele z Turyngii dla dzieci z naszych domów dziecka

To nie jest jednorazowa świąteczna akcja, ale licząca ponad dwie dekady tradycja. W tym roku sześćdziesiąt pięć paczek z partnerskiego projektu Saalfeld-Rudolstadt w Turyngii trafiło do trzech domów dziecka prowadzonych przez powiat opolski.  

Początek tradycji dały pierwsze paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Turawie przekazane po powodzi w 1997 roku. Potem kiedy domy dziecka przejęły powiaty, akcja była kontynuowana, a nawiązane przy tej okazji kontakty przerodziły się w partnerstwo między powiatami opolskim i Saalfeld – Rudolstadt, przypieczętowane z czasem stosowną umową.

Tegoroczną akcję przygotował - jak co roku – partnerski powiat i tamtejszy bank  Sparkasse. Każda rodzina szykowała spersonalizowaną paczkę dla konkretnego dziecka, konsultując z placówką, co powinno się w niej znaleźć, co jest najbardziej potrzebne, co się dzieciom spodoba, na co czekają.

- Paczki już odebraliśmy i jeszcze przed świętami trafią do wszystkich dzieci, dla których zostały przygotowane – mówi Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego.

- A do darczyńców z powiatu Saalfeld-Rudolstadt trafiły przygotowane własnoręcznie przez dzieci świąteczne pierniczki i kartki z życzeniami.

 

paczki.jpegpaczki1.jpeg