×
×

Dodatkowy zastrzyk unijnych pieniędzy do budowy ścieżek

Cieszymy się z dodatkowych unijnych pieniędzy dla naszego powiatu i gmin, z którymi realizujemy projekt budowy ścieżek rowerowych. To jeden z dwóch  bardzo dużych i ważnych dla  naszych mieszkańców partnerskich projektów, których koordynatorem jest powiat opolski.

- Projekt ten ma duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa, ale przede wszystkim przyczynia się do spadku emisji spalin, tworząc mieszkańcom warunki do przesiadania się z samochodu na rower, czy zamiany auta na transport publiczny, z wykorzystaniem centrów przesiadkowych - zaznaczał już na początku jego realizacji starosta Henryk Lakwa. 

Przypomnijmy, że projekt pn. „Budowa infrastruktury pieszo – rowerowej w powiecie opolskim – etap II oraz budowa centrum przesiadkowego w gminie Lewin Brzeski” to przedsięwzięcie wart niemal 49,8 miliona złotych. Teraz zarząd województwa zwiększył jego dofinansowanie unijne o ponad 1 milion  891 tysięcy złotych – w sumie więc beneficjenci otrzymają z UE ponad 41 milionów  682 tysiące złotych.

O samym projekcie i wykonywanych w jego ramach inwestycjach pisaliśmy wcześniej tu na naszej stronie internetowej.  A w kolejnej informacji przekażemy jak zostały rozdysponowane dodatkowe unijne pieniądze. 

sciezkakosor.jpeg