×
×

Otwarcie warsztatów jeszcze w tym roku. Chętni już są!

wtz3fot.jpeg

Zainteresowanie uczestnictwem w nowo utworzonych przez powiat opolski Warsztatach Terapii Zajęciowej było spore. Ostatecznie przyjętych zostało 30 osób. Placówka powinna zacząć działać jeszcze przed końcem tego roku.

Dobiegają końca formalności związane z wyłonieniem podmiotu, któremu zostanie powierzone prowadzenie WTZ. Zakończą się w ciągu najbliższych dwóch tygodni podpisaniem umowy.

- Zainteresowanie skorzystaniem z Warsztatów Terapii Zajęciowej było spore, co nie jest niespodzianką biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory w powiecie opolskim funkcjonowała tylko jedna tego typu placówka w Starych Siołkowicach, prowadzona przez Caritas – mówi Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego. - Decyzją o utworzeniu drugich WTZ wpisaliśmy się więc w oczekiwania osób niepełnosprawnych z naszego powiatu i ich rodzin.

- Na potrzeby WTZ wykorzystano parter Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim. To wynik reorganizacji związanej z wymogiem by w domach dziecka docelowo zamieszkiwało ich nie więcej niż czternaścioro. Przez to w dość przestronnym obiekcie uzyskaliśmy sporo przestrzeni i zaadaptowaliśmy ją właśnie na WTZ – mówił o wyborze lokalizacji już na początku inwestycji starosta Henryk Lakwa.

W ramach przebudowy parteru budynku Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim pod Warsztaty Terapii Zajęciowej, oprócz adaptacji pomieszczeń na liczne pracownie, w tym między innymi malarsko – artystyczną. ceramiczną, czy informatyczną, wybudowano również schody zewnętrzne wraz z platformą dla osób niepełnosprawnych.

Cała inwestycja razem z dokumentacją kosztowała prawie 650 tys. zł i została w całości sfinansowana z budżetu powiatu.