×
×

Drogi na antenie

O mniejszych, ale ważnych remontach cząstkowych na drogach naszego powiatu mieszkańcy mogli się dowiedzieć również z mediów (m.in. NTO), które podsumowały zakres robót i przypomniały o dużych, kompleksowych  inwestycjach wykonanych w 2020 roku przez powiat, sfinansowanych z budżetu samorządu i dofinansowań, o których pisaliśmy wcześniej. Na antenie Radia Opole i Radia Doxa mówiła o tym wicestarosta Leonarda Płoszaj. 

Oto link do jednej z informacji na antenie Radia Opole; https://radio.opole.pl/103,354232,ponad-13-miliona-zlotych-powiat-opolski-przeznac&s=1&si=1&sp=1

- Staramy się podchodzić do inwestycji drogowych w ten sposób, że w samych miejscowościach przeprowadzamy duże przebudowy, realizowane niejednokrotnie w kilku etapach, ale kompleksowo, by wytrzymały długie lata, poza terenem zabudowanym remontujemy poprzez wymianę nawierzchni na całej szerokości jezdni, a na krótszych odcinkach wymagających naprawy wykonuje się tzw. remonty cząstkowe, tzw. miejscowe - mówił w jednej z rozmów Jacek Dziatkiewicz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. 

raddrogi.jpeg