×
×

#Powiat z natury sprawia przyjemność internautom

mod2.jpegmod.jpeg

Cykl fotograficzno – przyrodniczy opatrzony hasztagiem #powiatznatury na FB Powiatu Opolskiego został bardzo dobrze przyjęty przez internautów (i media), a zdjęcia niektórych bohaterów mają liczbę odsłon, której mógłby im pozazdrościć niejeden youtuber.

Sam cykl to pomysł urzędników z Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Opolu: Karoliny Olszanowskiej -Kuńki, Macieja Wyszyńskiego, Ewy Podlaskiej i Joanny Ostapowicz.

- Zainteresowanie przyrodą wynika nie tylko z ich specjalistycznego wykształcenia i związanej ze środowiskiem przyrodniczym pracy, ale także z autentycznej, ogromnej pasji – podkreśla Anna Hałenda, naczelnik wydziału.

Dostrzegają bogactwo przyrody powiatu opolskiego w odsłonach znanych i mniej znanych statystycznemu obserwatorowi fauny i flory czy przeciętnemu spacerowiczowi. Wiele tych odsłon utrwalili na zdjęciach, którymi dzielą się z internautami, ci zaś zaczęli dzielić się w komentarzach własnymi.

Wśród bohaterów cyklu są już swego rodzaju „gwiazdy”. Bo jak inaczej nazwać modliszkę, której fotografia miała grubo prawie 120 tysięcy odsłon, z czym trudno konkurować facebookowym wpisom o ważnych powiatowych inwestycjach i co czyni z niej jedną z najpopularniejszych modliszek w Polsce. A przecież – mówiąc z przymrużeniem oka – modliszki nie mają najlepszego PR-u. Tymczasem media zauważyły rekordzistkę, a jej zdjęcie w jednej z gazet opatrzono dowcipnym podpisem:  "modliszka - celebrytka z powiatu opolskiego".  

- No proszę, a przecież cykl  jest jednym z wielu na FB jeśli chodzi o zdjęcia przyrody, a jaki sympatyczny oddźwięk - zauważa Karolina Olszanowska - Kuńka.

#Powiatznatury miał pokazać bogactwo fauny i flory powiatu opolskiego, tymczasem edukuje, bo do zdjęć dołączone są interesujące (przy niektórych dłuższe) opisy, a sądząc po reakcjach internautów - jest też odskocznią od wszechobecnych w mediach społecznościowych - covidowych tematów.

- Cykl zwraca uwagę na to co piękne, tak blisko nas i promują powiat opolski - mówi starosta Henryk Lakwa. -  A wartością dodaną jest zaangażowanie internautów. 

Na zakończenie cyklu pomysłodawcy szykują niespodziankę.

Zdjęcia od wakacji są zamieszczane na FB Powiat Opolski: https://www.facebook.com/StarostwoPowiatoweOpole hasztag "#powiatznatury