WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Testy po godzinach? Ważna informacja!

Lekarze i felczerzy, którzy udzielają Wam świadczeń w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a także lekarze pracujący w hospicjach i zakładach opiekuńczo-leczniczych zyskali możliwość zlecenia testu na koronawirusa.

Jeśli zastanawiasz się, czy jesteś zakażony koronawirusem, masz objawy, które Cię niepokoją, a jest po godzinach pracy Twojej przychodni podstawowej opieki zdrowotnej i Twojego lekarza rodzinnego, pomocy udzieli Ci lekarz dyżurujący w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Pracujący tam lekarz w ramach teleporady lub wizyty udzieli Ci konsultacji, a jeśli oceni, że powinieneś/naś zrobić test, wystawi zlecenie.

Od 20 listopada zlecenie wykonania testu na koronawirusa może wystawić Ci również lekarz, który opiekuje się Tobą w ramach: opieki paliatywnej i hospicyjnej, opieki długoterminowej w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. 

medtest.jpegOprac. na podstawie gov.pl