×
×

Gdzie są covidowe dane z powiatów?

Informowaliśmy wczoraj (24.11) o ty, że odgórnie wprowadzono nowy system raportowania danych dotyczących sytuacji epidemicznej z powiatów. Oznacza to, że nie będzie już możliwości publikowania codziennych raportów z liczbą zakażonych, ozdrowieńców i zgonów z powiatu opolskiego z podziałem na gminy. Raporty te były publikowane regularnie na FB starosty opolskiego oraz na początku pandemii i później, po gwałtownym wzroście zakażeń, również tu na stronie www. Teraz Sanepidy, w tym opolski, przekazują dane z powiatu wyłącznie do centrali w Warszawie. I  są one publikowane na stronie gov.pl,  w zakładce: 

Raport zakażeń koronawirusem
(SARS-CoV-2)

Oto link: https://bit.ly/3qaOjbc

By zobaczyć jak wygląda sytuacja epidemiczna na dany dzień z powiatu opolskiego (bez podziału na gminy) należy kliknąć w interaktywną mapę zakażeń w granice powiatu opolskiego (zobaczcie screen ekranu). Nowym elementem jest wskazanie przy informacji o osobach zmarłych, u ilu osób przyczyną był covid-19 , u ilu występowały choroby współistniejące. 

Jak pokazały komentarze na FB starosty opolskiego pod informacją o zmianie raportowania, większość osób traktowała raporty jako informację, za sprawą której mogły mieć wgląd w to czy sytuacja epidemiczna w ich gminie skłania do jeszcze większej ostrożności czy odnotowuje się spadek zakażeń. rapgov.jpeg