×
×

Kupiliśmy 157 laptopów dla dzieci z pieczy zastępczej

laptoppiecz.jpeglaptopiecza2.jpeg

Powiat opolski kupił je dla dzieci z rodzin zastępczych i trzech naszych domów dziecka. Wcześniej pozyskaliśmy na ten cel ponad 700 tys. zł dofinansowania.

Pieniądze pochodzą z projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy z urzędami wojewódzkimi.

- Udało się za nie kupić nie tylko laptopy z oprogramowaniem do nauki zdalnej, ale także sprzęt audiowizualny, środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne i wyposażenie do zorganizowania miejsca do kwarantanny czy izolacji - mówi Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu.

A dokładniej: 157 laptopów, 157 zestawów słuchawek z mikrofonem, 4 urządzenia wielofunkcyjne, sprzęt audiowizualny w tym: 4 projektory, 3 telewizory oraz 9 licencji oprogramowania, 4000 maseczek, 403 litry płynu do dezynfekcji, 20 150 par rękawiczek -  zakup wyposażenia do organizacji miejsc kwarantanny/izolacji dla dzieci z pieczy zastępczej w tym 6 tapczanów, 6 szaf, 6 biurek, 6 krzeseł, 3 lustra, wieszaki, komody, ręczniki, sztućce, zestawy kołdra z poduszką, roletki, czajniki, termometry.

- Gdy tylko pojawiła się możliwość uzyskania dofinansowania na laptopy dla dzieci z naszych rodzin zastępczych i domów dziecka w Tarnowie Opolskim, Chmielowicach i Turawie, natychmiast skorzystaliśmy z tej możliwości. Sprzęt będzie służył do uruchamiania szybkiej ścieżki zdalnego nauczania w okresie pandemii COVID-19. Środki ochrony osobistej, to dodatkowa i potrzebna pomoc - mówił na etapie przystępowania do projektu starosta Henryk Lakwa.  - Wcześniej Wydział Administracyjno - Gospodarczy w Starostwie z pomocą Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu oszacował potrzeby i zaczęliśmy działać - dodaje.

Warto dodać, że w kwocie 706 tys. zł dofinansowania na zakup sprzętu, 595 189,57 zł pochodzi ze środków europejskich, a 111 015,43 zł ze środków krajowych.