×
×

Pomoc powiatu w leczeniu pacjentek onkologicznych

mswfot.jpegPowiat opolski przekazał kolejny sprzęt medyczny dla szpitala MSWiA w Opolu. Nie jest to sprzęt służący do leczenia pacjentów z COVID-19. Ten wraz ze środkami ochronnymi powiat przekazał już na początku pandemii dla szpitali, do których trafiają nasi mieszkańcy. Tym razem jest to urządzenie do przeprowadzania zabiegów onkologicznych dla oddziału ginekologicznego szpitala MSWiA. 

- Nie mieliśmy wcześniej takiego sprzętu – mówi dyrektor placówki Jacek Bartosz. -  To niewielkich rozmiarów urządzenie jest warte 60 tys. zł  i stanowi dużą pomoc w leczeniu pacjentek onkologicznych. 

- To co było konieczne do leczenia pacjentów z COVID-19 i o co prosiły opolskie szpitale kupiliśmy już wcześniej z puli 1,2 mln zł wyasygnowanej na pomoc w walce z pandemią – mówił jeszcze na początku października starosta Henryk Lakwa. –  Jednocześnie nasze szpitale, bez względu na to, czy zostały przekształcone w placówki covidowe czy nie, nadal potrzebują wsparcia przy zakupie sprzętu potrzebnego do leczenia innych poważnych schorzeń. Cieszę się, że udało nam się przed końcem roku budżetowego znaleźć środki na zakup urządzenia, o które wystąpił szpital MSWiA.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy wcześniej tenże szpital otrzymał od powiatu: nowoczesne pompy infuzyjne, aparaty EKG i holtery.