WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

30.04.13 60 - lecie Domu Kultury i 50 - lecie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Ozimku

Obchody ropoczęły sie 30 kwietnia w sali widowiskowej Domu Kultury gdzie odbyła się uroczysta gala. Uświetnił ją występ znanego artysty Jacka Wójcickiego na codzień występującego w krakowskiej "Piwnicy pod Baranami". Wśród zaproszonych gości była również pani Leonarda Płoszaj wicestarosta opolski. W nastepnych dniach w plenerowej scenerii zaprezentowały się sekcje taneczne i wokalne działające przy Domu Kultury, zaproszone zespoły z Domów Kultury między innymi w Tarnowie Opolskim, Dobrzeniu Wielkim, Brzegu, Kluczborku, Kędzierzynie Koźlu, Łowkowicach, Komprachcicach. Obchody zamknął występ zespołu ENEJ.