WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

25.04.13 Spotkanie geodetów powiatu opolskiego

Spotkanie geodetów

Spotkanie Starosty Opolskiego z wykonawcami prac geodezyjnych

25 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Opolu odbyło się spotkanie Henryka Lakwa starosty opolskiego z wykonawcami prac geodezyjnych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm geodezyjnych oraz Stowarzyszenia Geodetów Polskich z oddziału opolskiego. W trakcie Henryk Lakwa przedstawił nowego naczelnika wydziału geodezji i kartografii - geodetę powiatowego Panią Edytę Wenzel-Borkowską, która w dalszej części omówiła nowo wdrożone zasady organizacji pracy Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej podyktowane przepisami prawa w zakresie informatyzacji zasobu. W trakcie spotkania dyskutowano na temat korzyści wynikających z informatyzacji materiałów geodezyjnych. Wprowadzenie nowych zasad ma na celu usprawnienie procesów administracyjnych w zakresie gromadzenia, potwierdzania i wydawania dokumentów geodezyjnych.