WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

Wsparcie dla druhów z OSP

Jednostki OSP z powiatu opolskiego otrzymało od Urzędu Marszałkowskiego pakiety ochronne w ramach projektu "Opolskie przeciw COVID-19". Każdy zestaw jest wart 6 tys. zł.

osp1.jpeg   osp2.jpeg

osp3.jpeg   osp4.jpeg

Otrzymały je jednostki OSP z gmin: Turawa, Murów, Łubniany, Chrząstowice, Ozimek i Tarnów Opolski. - Cieszę się ogromnie ze wsparcia, które pomoże zwiększyć bezpieczeństwo Strażaków (ochrona przed zakażeniem) podczas wyjazdów do zdarzeń, na interwencje - mówi starosta Henryk Lakwa.

W spotkaniu w Osowcu uczestniczyła Stanisława Brzozowska, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie.

- Dla przypomnienia, na walkę z koronawirusem w różnych fomach, od sprzętu medycznego dla szpitali po środki ochronne, powiat wyasygnował z budżetu (dzięki cięciom) 1,5 mln złotych - dodaje starosta.