×
×

Co ma wspólnego nasz ZS Niemodlin z Klubem Jagiellońskim?

Mniej więcej od 1min 14 sek. tego filmik (oto link:https://bit.ly/3mDWFX7 ) możecie zobaczyć wystąpienie Świty Chrobrego z Zespołu Szkół w Niemodlinie, która prezentowała swój projekt w bardzo ciekawym ogólnopolskim konkursie. Ma on w nazwie patriotyzmem, ale nowoczesny - przejawiający się w konkretnych, potrzebnych i pożytecznych (np. lokalnie) działaniach. Uczniowie ze Świty Chrobrego połączyli przyjemne z pożytecznym, przywołali w swoim filmie historie z czasów, gdy siedzibą ich szkoły był niemodliński zamek, zapisali na cyfrowych nośnikach rozmowy z nauczycielami, uczniami z tamtych lat. A przy tym włączyli do filmu treści promujące szkołę, które mogą zwiększyć zainteresowanie nią wśród młodszych kolegów, przyszłych absolwentów szkół podstawowych i ich rodziców. To zaś może przełożyć się na nabór. Film jest dostępny na FB Zespołu Szkół w Niemodlinie oraz na stronie szkoły:  https://bit.ly/3kyrYAs

- Ogromnie gratuluję pomysłu i realizacji - mówi starosta Henryk Lakwa. - Udział w finale ogólnopolskiego konkursu promującego ważne społecznie projekty młodych ludzi, uczniów z całej Polski  to duże wyzwanie, do którego uczniowie z Niemodlina podeszli bardzo kreatywnie, łącząc "zamkową" historię szkoły z jej promocją adresowaną do młodszych kolegów i ich rodziców. Brawo! 

niemodlin1.jpeg

Na stronie szkoły czytamy: 

"Grupa naszych uczniów pod opieką Pani Małgorzaty Dolak w składzie: Julia Wydra, Justyna Walków, Justyna Misztal, Jakub Mateusz Dybek, Gracjan Pękalski bierze udział w Konkursie Projektów Społecznych w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu organizowanej przez Klub Jagielloński. Zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego.
Poniżej przedstawiamy drugi film, który powstał w ramach projektu pt. "Chrobry w Niemodlińskim Zamku".
Celem projektu było przybliżenie historii naszej szkoły. W jej 70-letniej tradycji szczególnie interesującym okresem był czas funkcjonowania na Zamku Książęcym w Niemodlinie. Przeglądając stare kroniki oraz rozmawiając z pierwszymi absolwentami i nauczycielami, stwierdziliśmy, że warto uwiecznić i zapisać ich niezwykłe losy i wspomnienia z lat szkolnych spędzonych na zamku. Wcześniej wszystkie informacje dot. historii zamku i naszej szkoły zapisywane były w postaci publikacji książkowych. Stwierdziliśmy, że warto zapisać je na współczesnych nośnikach przekazów multimedialnych. Mieliśmy okazję wysłuchać fascynujących historii nauczycieli pracujących w murach zamkowych oraz ich wychowanków. Nie zapomnieliśmy również o naszych obecnych absolwentach i też zaprosiliśmy ich do udziału w filmie, dzięki czemu mamy możliwość skonfrontowania dwóch perspektyw.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszym partnerom, bez których nasz projekt nie mógłby się odbyć:

  • Modern Vision
  • Pracownia Florystyczna "Papaver"
  • Kwiaciarnia Sonia E.G. Krawczuk
  • RSP Wydrowice
  • 4F Stoisko Firmowe Niemodlin
  • Młodzieżowa Rada Gminy Niemodlin
  • Pizzeria Primavera
  • Zamek Niemodlin
  • BUTIK Barbary"