×
×

Nasz patronat honorowy: Folk Festiwal w Ozimku

Folk Festiwal czyli Regionalny festiwal dźwięków, smaków i tradycji to wydarzenie, która po raz kolejny zorganizowało w Ozimku tamtejsze Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów “Akces”. - To kolejny sukces „Akcesu” jeśli chodzi o realizację idei, która przyświecała temu wydarzeniu - mówi wicestarosta Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski.  

akces1.jpegakces2.jpegTegoroczna edycja festiwalu odbyła w minioną niedzielę na Wyspie Rehdanz’a w Ozimku. Początek zabawy o godz. 15:00. Impreza w pełni wypełniła założony przez organizatorów cel, czyli kultywację lokalnego dorobku i dziedzictwa kulturowego w różnych obszarach życia i sztuki: rękodzieła, kulinariów, tradycji i obyczajów, a przede wszystkim muzyki i lokalnego języka (gwary śląskiej).

Organizatorom chodziło też o międzypokoleniową integrację, ponieważ organizowane w ramach festiwalu warsztaty przeznaczone były dla całych rodzin.Wśród wykonawców tworzących oprawę muzyczną wydarzenia  byli: Mirek Jędrowski, Janusz Żyłka oraz Zespół Akces.

Podobnie, jak poprzednie edycje i tę Radio Opole objęło patronatem medialnym. Patronat Starosty miał charakter honorowy, bez wsparcia finansowego, gdyż w związku z COVID-19 fundusze na wsparcie organizacji wydarzeń w ramach patronatów zostały przesunięte na walkę z pandemią, w tym sprzęt medyczny dla szpitali.

Foto i video relacje z niedzielnego Festiwalu są dostępne między innymi na profilu FB organizatorów: Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Talentów “Akces”:

https://www.facebook.com/stowarzyszenieakces