×
×

Drugie życie Muzeum w Ozimku

Muzeum Hutnictwa Doliny Małej Panwi w Ozimku wznawia działalność po trzech latach przerwy. W otwarciu nowej siedziby wzięła udział Leonarda Płoszaj- Wicestarosta Opolski i Krzysztof Wysdak - Członek Zarządu Powiatu Opolskiego IMG-20200911-WA0003.jpegIMG-20200911-WA0004.jpeg

W związku ze zmianą siedziby Muzeum Hutnictwa Doliny Małej Panwi w Ozimku życzyli  wszystkim, którzy tworzą, rozwijają i wspierają to miejsce powodzenia w realizacji wszystkich pomysłów, projektów i przedsięwzięć: 

- Nawiązując do historii żeliwnej biżuterii, o której historię poznajemy dzięki muzeum, można śmiało powiedzieć, że mamy tu perełkę na mapie polskiego i opolskiego muzealnictwa. Mamy tu unikalne w skali światowej eksponaty i godne podziwu społeczne zaangażowanie przy tworzeniu tego miejsca. Powstało z inicjatywy społeczników i jest przez nich rozwijane. Słowa najwyższego uznania za to wszystko oraz za promowanie historii hutnictwa, promocję regionu, Doliny Małej Panwi, gminy Ozimek  i samego Ozimka kierujemy pod adresem Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi i jego Zarządu. Życzymy wielu sukcesów w nowym miejscu i dalszego rozwoju bezcennej inicjatywy jaką jest Muzeum Hutnictwa.