×
×

Droga w Węgrach symbolicznie otwarta (wideo)

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w tej miejscowości skończyła się wcześniej. Teraz nastąpiło symboliczne oddanie do użytku. 

Oprócz komfortu i estetyki poprawiło bezpieczeństwo. Ulica Opolska, Węgrach (gm. Turawa) została całkowicie przebudowana. Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej wzdłuż drogi pojawił się chodnik. To ważne ze względu między innymi na dzieci, które chodzą tędy do szkoły.

- Przypomnę, że inwestycja kosztowała ponad 2, 2 mln złotych, w tym 1,5 mln złotych to dofinansowanie, które powiat pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych, reszta pochodzi z budżetu powiatu - mówi starosta Henryk Lakwa.

W spotkaniu w Węgrach uczestniczył również członek Zarządu Powiatu Opolskiego a zarazem mieszkaniec gminy Turawa Henryk Zapiór, wójt gminy Turawa Dominik Pikos, przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych, Urzędu Gminy Turawa i Rady Gminy oraz Pani Sołtys Róża Wieczorek.

- Nawierzchnia to jedno, ale bardzo ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa dzieci, które chodzą tędy do szkoły, była budowa chodnika - przyznaje wójt Damian Pikos. 

- Cieszę się, mimo chwilowych przestojów, pandemia nie opóźniła inwestycji, a wręcz udało się ją zrealizować przed planowanym terminem. w  zrealizować tę inwestycję, zrealizować to zadanie bez przeszkód, mimo pandemii. 

- Starania o remont tej drogi trwały już jakiś czas, udało się go zrealizować dzięki  dofinansowaniu - mówi Henryk Zapiór. 

Zgodnie z zakresem robót oprócz wspomnianej drogi i chodnika, powstały też wjazdy na posesje, przebudowano łączenia z drogami dojazdowymi i drogą wewnętrzną oraz przeprowadzono prace związane z kanalizacją deszczową.

- Przypomnę, że zgodnie z zakresem robót oprócz wspomnianej drogi i chodnika, powstały też wjazdy na posesje,przebudowano łączenia z drogami dojazdowymi i drogą wewnętrzną oraz przeprowadzono prace związane z kanalizacją deszczową - dodaje starosta.

https://www.facebook.com/109418430483419/posts/317280426363884/?extid=WIxAJqn3xn5P6RsO

wegry1.jpeg