×
×

Bezpiecznego powrotu do szkoły!

Dzisiaj ostatni dzień wakacji przed kolejnym rokiem szkolnym, w który wkraczamy z obawami, ale i z ogromną nadzieją, że przebiegnie on w sposób względnie niezakłócony, bez konieczności wprowadzania hybrydowego nauczania czy innych nagłych zmian. To mam na myśli, życząc Wam bezpiecznego powrotu do szkół.

Mam nadzieję, że uda nam się przejść przez ten rok szkolny przysłowiową "suchą stopą", pokonując niedogodności związane z realizacją zajęć w warunkach epidemii.

Wiem, że będzie to wymagało od Was - Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, Pracowników Administracyjno - Obsługowych więcej wysiłku, zapobiegliwości i cierpliwości.

Środki dezynfekcyjne, termometry, dozowniki, stały się elementem wyposażenia szkół. Pierwszy dzwonek obwieści rozpoczęcie roku szkolnego z rygorami sanitarnymi i wytycznymi Sanepidu.

O przygotowaniach do tego nietypowego roku w naszych szkołach średnich (był to temat ostatniej przed 1 września narady dyrektorów) wcześniej informowałem. Dziś raz jeszcze każdemu, kto jest związany z edukacją w naszym powiecie, w Waszych gminach - Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom życzę bezpiecznego roku szkolnego. Razem z naszymi, prowadzonymi przez powiat szkołami, również będziemy się o to mocno starali.

#jeszczebędzienormalnie

Henryk Lakwa, starosta opolski wraz z Zarządem Powiatu Opolskiego 

bezpiecznypowrot.jpeg