×
×

Szpital w Ozimku: powiat sfinansuje budowę śluzy dla karetek

Dla szpitala jest niezbędna, by sprawniej i bezpieczniej przeprowadzać przyjęcia pacjentów, szczególnie teraz w czasie epidemii i przed spodziewaną jesienną drugą falą.

 -  Będzie to miejsce przeznaczone dla karetek. Tu  w wydzielonym miejscu będzie również przeprowadzana segregacja pacjentów, czyli tzw. triaż, z pomiarem temperatury i wywiadem epidemiologicznym pod kątem podejrzenia zakażenia. Następnie pacjent będzie transportowany do oddziałów szpitalnych albo do ośrodków dedykowanych dla pacjentów z Covid-19 – mówi Jolanta Ryndak, dyrektor Szpitala św. Rocha w Ozimku.  - Śluza umożliwi nam zmianę organizacji pracy i poprawę warunków przyjmowania chorych -  zaznacza.

Nowa śluza, czyli - mówiąc w dużym uproszczeniu - zadaszony i zamykany z obu stron wjazd przy wejściu do szpitala, będzie na tyle przestronna, że znajdzie się tam miejsce dla dwóch karetek i  oddzielonej od  nich przesuwnymi drzwiami strefy, gdzie prowadzony będzie triaż, poprzedzony mierzeniem temperatury i wywiadem pod kątem Covid -19.

- Planujemy przeznaczyć na budowę śluzy 350 tys. zł - mówi starosta opolski Henryk Lakwa. - Umowa z wykonawcą powinna być podpisana przed końcem sierpnia - dodaje.

Informację o nowej zamykanej śluzie przy szpitalu w Ozimku z zadowoleniem przyjmują opolscy ratownicy. - Śluza usprawni pracę i nam i szpitalowi. Zmianę pozytywnie odczują pacjenci. W kontekście epidemii to bardzo dobra wiadomość - mówi Ireneusz Sołek, dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

Na zdjęciu: Jolanta Ryndak, dyrektor szpitala w Ozimku. 

sluzafoto.jpeg