WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

15 - 19. 04.2013 Delegacja z Doliny na Ukrainie w powiecie opolskim

Goście z Ukrainy przyjechali, by wziąć udział w uroczystości otwarcia nowej siedziby powiatu i obchodach 15 - lecia Rady Powiatu Opolskiego. Następnego dnia z wicestarostą opolską Leonardą Płoszaj zwiedzili Warszawę. Najciekawszym punktem był polski Sejm. Wrażenie na gościach wywarła także  wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego i odbudowany ze zgliszczy zamek królewski. Kolejne dni zaplanowano pod kątem gospodarczym i oświatowym. Umiejętności piłkarskie prezentowały drużyny Wojewódzkiego Ośrodka Kształcenia Dzieci i Młodzieży w Piłce Nożnej w Prószkowie, a uczniowie klas o profilu policyjnym dali pokaz walki wręcz i samoobrony. Goście zwiedzili także nowoczesne obiekty sportowe w Zespole Szkół w Prószkowie. W firmie BEWI - Producent stolarki PCV i AL, poznali proces technologiczny produkcji nowoczesnych okien plastikowych. W opolskim REMAKU natomiast mieli możliwość wysłuchania bardzo ciekawego wykładu na temat modernizacji i budowy urządzeń energetycznych. Dzień zakończył się wizytą w nowoczesnym gospodarstwie ogrodniczym  w Przysieczy.  Radni powiatu Dolina przebywali w powiecie od 15 do 19 kwietnia 2013 roku.