WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

15 - 19. 04.2013 Delegacja z Doliny na Ukrainie w powiecie opolskim

Goście z Ukrainy przyjechali, by wziąć udział w uroczystości otwarcia nowej siedziby powiatu i obchodach 15 - lecia Rady Powiatu Opolskiego. Następnego dnia z wicestarostą opolską Leonardą Płoszaj zwiedzili Warszawę. Najciekawszym punktem był polski Sejm. Wrażenie na gościach wywarła także  wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego i odbudowany ze zgliszczy zamek królewski. Kolejne dni zaplanowano pod kątem gospodarczym i oświatowym. Umiejętności piłkarskie prezentowały drużyny Wojewódzkiego Ośrodka Kształcenia Dzieci i Młodzieży w Piłce Nożnej w Prószkowie, a uczniowie klas o profilu policyjnym dali pokaz walki wręcz i samoobrony. Goście zwiedzili także nowoczesne obiekty sportowe w Zespole Szkół w Prószkowie. W firmie BEWI - Producent stolarki PCV i AL, poznali proces technologiczny produkcji nowoczesnych okien plastikowych. W opolskim REMAKU natomiast mieli możliwość wysłuchania bardzo ciekawego wykładu na temat modernizacji i budowy urządzeń energetycznych. Dzień zakończył się wizytą w nowoczesnym gospodarstwie ogrodniczym  w Przysieczy.  Radni powiatu Dolina przebywali w powiecie od 15 do 19 kwietnia 2013 roku.