×
×

Informacje o sytuacji epidemicznej w naszym powiecie (aktualizowane)

Ze względu na to, że sytuacja epidemiczna nadal jest dynamiczna przywróciliśmy publikowanie danych dotyczących koronawirusa również tu na stronie www. Od początku pandemii codziennie informujemy naszych Mieszkańców za pośrednictwem mediów społecznościowych (przede wszystkim FB Starosta Opolski Henryk Lakwa) oraz do 1 lipca także na stronie www, dane dotyczące liczby zakażonych, ozdrowieńców i zgonów spowodowanych COVID-19 z terenu naszego powiatu. Oto aktualizowane dane: 

6 września 

Jak informuje PSSE Opole, dziś odnotowano 2 przypadki zakażenia koronawirusem: kobieta i mężyczyzna z gminy Turawa. Mamy też kolejnych - 2 ozdrowieńców: mężczyźni z gminy Turawa i Proszków.

5 września 

Jak informuje PSSE Opole dzisiaj odnotowano 19 ozdrowieńców z gmin: Turawa, Łubniany, Prószków, Ozimek, Tarnów Opolski, Niemodlin i Dobrzeń Wielki. Na ten moment nie ma nowych przypadków zakażeń. Wzrost liczby ozdrowieńców ma związek ze zmianami wymogów dotyczących ilości powtórnych testów potwierdzających wyzdrowienie wprowadzonych wraz z przepisami skracającymi czas kwarantanny.

4 września

PSSE Opole przekazało informację wg zmienionej formuły, że dziś odnotowano łącznie 17 ozdrowieńcow w naszym powiecie, z gmin: Ozimek,Tułowice, Popielów, Niemodlin, Łubniany, Chrząstowice i Turawa.

3 września 

Dziś 3 nowe przypadki zakażenia:  małżeństwo z gminy Dobrzeń Wielki i mężczyzna z gminy Ozimek oraz 2 ozdrowieńców: 1 kobieta z gminy Turawa i 1 osoba z ogniska w gminie Prószków

2 września

Dzisiaj - 1 potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w naszym powiecie:

mężczyzna z gminy Tarnów Opolski

Mamy kolejnych - 5 ozdrowieńców

(są związani z ogniskiem zakażenia w Prószkowie, dlatego są wykazani w danych Sanepidu dla powiatu opolskiego, ale nie są jego mieszkańcami)

1 września 

Dzisiaj mamy 1 nowy przypadek zakażenia koronawirusem u mężczyzny z gminy Ozimek oraz 1 ozdrowieńca - kobietę z gminy Prószków. Pozdrawiam Was serdecznie i do jutra

31 sierpnia (podsumowanie od początku epidemii)

W powiecie opolskim odnotowano 31 sierpnia jedno zakażenie: kobieta z gminy Tarnów Opolski oraz 3 ozdrowieńców: kobieta i mężczyzna z gminy Ozimek oraz 1 kobieta, którą Sanepid przypisał do powiatu opolskiego, tymczasem jest to osoba spoza naszego powiatu ( dane przekazane przez PSSE w Opolu)

OGÓŁEM: od początku pandemii zanotowaliśmy w powiecie opolskim łącznie 2️⃣3️⃣7️⃣ przypadków zakażenia koronawirusem.

W tej liczbie:

 1️⃣2️⃣5️⃣ - z gminy Ozimek ( mieszkańcy + szpital św. Rocha w Ozimku )

 1️⃣7️⃣ - z gminy Turawa

 1️⃣5️⃣ - z gminy Tarnów Opolski

 1️⃣1️⃣ - z gminy Łubniany

 1️⃣0️⃣ - z gminy Niemodlin

 1️⃣0️⃣ - z gminy Dobrzeń Wielki

 9️⃣ - z gminy Murów

 6️⃣ - z gminy Prószków

 6️⃣ - z gminy Tułowice

 5️⃣ - z gminy Chrząstowice

 3️⃣ - z gminy Popielów

 1️⃣ - z gminy Dąbrowa

 1️⃣ - z gminy Komprachcice

 1️⃣8️⃣ osób, które Sanepid przypisuje do powiatu opolskiego, tymczasem są to osoby spoza naszego powiatu.

Zakwalifikowano je jako zakażenia z powiatu opolskiego, gdyż osoby te poprzez transmisję lokalną zaraziły się od mieszkańca jednej z naszych gmin bądź zakażenie nastąpiło na naszym terenie.

 

Wśród wyżej wymienionych przypadków mamy 165 ozdrowieńców: