WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Odpady w Brzęczkowicach: każda pomoc się liczy!

odpady1.jpeg

Każde wsparcie finansowe jeśli chodzi o utylizację nielegalnych odpadów w Brzęczkowicach jest dla nas niezwykle ważne – mówi Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina. –  Pomoc,  o którą wystąpiliśmy do powiatu opolskiego i którą otrzymaliśmy w kwocie 50 tys. zł doskonale wpisuje się w montaż finansowy jaki musieliśmy przedstawić w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i przybliża cały proces utylizacji niebezpiecznych odpadów.

- Mimo, że wspomniana utylizacja nie jest zadaniem powiatu, a w trakcie roku budżetowego dokonano poważnych cięć, by wygospodarować 1,5 mln zł na pomoc w walce z pandemią, udało nam się jeszcze wyasygnować środki na wsparcie, o które zwracała się gmina Niemodlin – mówi Henryk Lakwa, starosta opolski.

- Utylizacja ok. 1900 ton odpadów może trwać około roku i w całości nie zmieści się w tym roku budżetowym, dlatego tak ważne jest każde wsparcie – dodaje mówi burmistrz Koncewicz.

Fot: Niemodlin TV