Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi
 • Czy w naszym powiecie jest bezpiecznie?

  Brak opisu obrazka
  Ostatnie odprawy i komisje z udziałem opolskiej Policji były w dużej mierze poświęcone ocenie bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. - Co mówią statystyki? - Ubiegłoroczne zestawienia dotyczące liczby przestępstw, wykrywalności,  zdarzeń drogowych i tym podobnych danych są bardziej niż zadowalające, jeśli chodzi o teren naszego powiatu– ocenia starosta opolski Henryk Lakwa, który uczestniczył w spotkaniu komendant wojewódzką Policji i komendantem miejskim Rafałem Drozdowskim.
  Data publikacji: 29-02-2024 08:39
 • 7. edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

  Brak opisu obrazka
  Czy masz pomysł, który może pozytywnie zmienić Twoje najbliższe otoczenie? Rusza 7. edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego i Urząd Marszałkowski serdecznie zachęca mieszkańców województwa opolskiego do aktywnego uczestnictwa. Nie przegap szansy na realizację swojego projektu!
  Data publikacji: 27-02-2024 13:38
 • Konkurs „Razem dla Seniorów”

  Brak opisu obrazka
  Data publikacji: 26-02-2024 16:06
 • Nowe możliwości dla Powiatu

  Brak opisu obrazka
  Włodarze gmin i powiatów, które należą do Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska przyjęli Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Opolskiej 2021+. Przyjęcie tej Strategii to dla naszych samorządów szansa na uzyskanie dofinansowanie do projektów - czy to drogowych, czy edukacyjnych, czy społecznych.
  Data publikacji: 26-02-2024 15:43
 • Zespół Szkół w Ozimku rozpoczął współpracę z Uniwersytetem WSB Merito

  Brak opisu obrazka
  Porozumienie między szkołą a uczelnią obejmuje wspólne projekty edukacyjne, wymianę kadry dydaktycznej i studentów oraz - co bardzo ważne - patronat nad klasą o profilu psychologiczno-pedagogicznym.
  Data publikacji: 19-02-2024 14:43
 • Prewencja terrorystyczna: czy na pewno wiesz reagować?

  Brak opisu obrazka
  Eksperci ABW przeszkolili pracowników Starostwa i jednostek powiatowych w ramach kampanii „4U!”.  W obliczu rosnących zagrożeń terrorystycznych, prewencja i edukacja są kluczowe dla bezpieczeństwa każdego z nas.
  Data publikacji: 16-02-2024 11:58
 • Sukces III Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Walentynkowej - Wokalove

  Brak opisu obrazka
  III Międzyszkolny Festiwal Piosenki Walentynkowej - Wokalove, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Krasiejowie, pod patronatem Leonardy Płoszaj, wicestarosty opolskiego, okazał się wielkim sukcesem organizatorów i niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich jego uczestników. Wicestarosta razem z burmistrzem Ozimka ufundowali statuetki dla laureatów.
  Data publikacji: 15-02-2024 12:32
 • Powiat Opolski wspiera kulturę i sport. Rusza konkurs na dofinansowanie projektów!

  Brak opisu obrazka
  - Ogłosiliśmy konkurs na dofinansowanie projektów związanych z kulturą, sztuką, ochroną dziedzictwa narodowego oraz promocją aktywności fizycznej. Z puli 80 tysięcy złotych, organizacje pozarządowe oraz inne podmioty mogą uzyskać wsparcie finansowe dla swoich projektów – mówi starosta Henryk Lakwa.
  Data publikacji: 13-02-2024 13:10
 • Sztuczna inteligencja w geodezji? Mają plan

  Brak opisu obrazka
  Powiat Opolski jako lider cyfrowych innowacji w geodezji robi kolejny krok i ma szanse jako pierwszy w województwie i jeden z pierwszych w Polsce zastosować sztuczną inteligencję do prowadzenia i aktualizowania ewidencji gruntów i nieruchomości. Proces wdrożenia sztucznej inteligencji (AI) w geodezji ma w tej chwili miejsce we Wrocławiu.
  Data publikacji: 09-02-2024 07:18